Bieg niepodległości

W ramach projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała” odbył się pierwszy bieg uliczny przedszkolaków wokół ponieckiego rynku. W wydarzeniu brało udział 100 dzieci z placówek Gminy Poniec, aby uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości. Przed startem wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali hymn Polski. Wyrecytowano również „Katechizm polskiego dziecka”. Następnie dzieci z biało-czerwonych balonów utworzyły mapę Polski. Zawodników dopingowały słowa piosenki „Kocham Cię Polsko” oraz „Baw się bądź razem z nami Polakami”. Na rynek licznie przybyli mieszkańcy gminy, którzy aktywnie kibicowali małym biegaczom. Każdy uczestnik otrzymał z rąk burmistrza, Pana Jacka Widyńskiego, pamiątkowy medal oraz słodycze.