Międzynarodowy Dzień Wody

W dniu 22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda. Do obchodów tego święta zostaliśmy zaproszeni przez Gminne Centrum Kultury w Poniecu. Ideą akcji było hasło „Drzewko za butelki”. Wszystkie grupy przyłączyły się do zbiórki butelek pet, które wymieniliśmy na drzewka. Muminki i Krasnale wzięły udział w organizowanym pikniku. Uważnie obserwowały i brały udział w doświadczeniach z wodą. Muminki malowały farbami krople wody wykonane z masy solnej oraz otrzymały specjalne naklejki i pamiątkowy medal. Grupa Krasnale skorzystała z atrakcji, jaką było Eko Kino, w którym dzieci obejrzały filmik o prawidłowej segregacji śmieci. Każdy przedszkolak otrzymał balon w kolorze wody.