„Bohater tygodnia”

Od kilku tygodni w Zajączkach trwa akcja „Bohater tygodnia”, która ma na celu podnoszenie samooceny dzieci, pewności siebie i wiary we własne możliwości. „Bohater” wybierany jest na cały tydzień. W tymże czasie owe dziecko staje się prawą ręką nauczyciela. Chodzi w pierwszej parze, zaprasza do posiłków, życzy wszystkim smacznego. Przynosi z domu zdjęcia i swoje ulubione zabawki. Opowiada o swoim domu rodzinnym. Zaprasza rodziców do przedszkola. Bohater tygodnia wybiera zabawy na dywanie. Ma również pięknie przystrojone krzesło. Wybrane dziecko ma też wiele innym, miłych obowiązków. Rówieśnicy dla ”bohatera” przygotowują rysunki, z których powstaje pamiątkowa książka. Na zakończenie „bohater tygodnia” otrzymuje dyplom.