Skrzaty i Bambini czyli trening Piasta

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego padła deklaracja, zarówno ze strony dyrekcji Przedszkola Samorządowego w Poniecu, jak i władz PKS Piast Poniec o nawiązaniu współpracy, celem której jest zapewnienie dzieciom rozwoju fizycznego poprzez doskonalenie i zabawę z elementami piłki nożnej.

W dniu wczorajszym, tj. 1 października 2019 roku w hali widowiskowo – sportowej odbyły się pierwsze zajęcia dla nowo utworzonych grup Skrzatów i Bambini, czyli dla dzieci urodzonych w latach 2015 – 2013. Opiekunami grup zostali Tomasz Szumny i Łukasz Janowicz, którzy jak pokazały premierowe zajęcia nawiązali bardzo dobry kontakt ze swoimi młodymi  podopiecznymi. Treningi ze względu na swoją specyfikę będą opierać się na grach i zabawach, w które wplatane będą elementy piłki nożnej. W zajęciach brało udział przeszło 25 kandydatów i kandydatek na przyszłych piłkarzy.

Chciałbym Państwu serdecznie podziękować za tak liczne przybycie na dzisiejszy trening. Mam nadzieję, że z tych młodych, pełnych dzisiaj entuzjazmu dzieci wyrosną w przyszłości nie tylko piłkarze Piasta Poniec, ale również przyszli reprezentanci kraju. Chciałbym, aby to Piast był tym pierwszym krokiem w ich karierach sportowych – powiedział witając rodziców i dzieci Prezes Klubu Krystian Juśkiewicz.

Do grupy w każdej chwili można dołączyć. Treningi będą odbywać się we wtorki o godz. 17.00 w hali widowiskowo- sportowej. Serdecznie zapraszamy.