Światowy Dzień Pszczół – Pszczółki

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Pszczoły to bardzo pracowite owady, które każdego dnia mają mnóstwo obowiązków. Nasz dzień również był bardzo pracowity a na dzieci czekało wiele zadań do wykonania. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od wizyty w bibliotece, by zagłębić informacje o życiu tych niezwykłych owadów. Pan Iza przeprowadziła ciekawą lekcję biblioteczną, zapoznała dzieci z biblioteką a także przeczytała nam książkę o przygodach pszczółki. Przygotowała również niespodziankę, w której przedszkolaki mogły wykazać swoją inwencję twórczą i wyobraźnię. Następnie wróciliśmy do ogrodu przedszkolnego, by tam wykonać poidełko dla pszczółek i innych owadów.  Ostatnim zadaniem byłą degustacja miodu z pobliskiej pasieki. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom.