Zimowe doświadczenia w Kubusiach część I

Zimowe doświadczenia W grupie Kubusie przeprowadzamy fascynujące doświadczenia! Rozpoczynamy od zrozumienia, skąd bierze się lód. Dzieci dowiadują się, że lód powstaje, gdy woda zamraża się. Wspólnie obserwujemy, czy na dworze jest taki sam mróz jak w zamrażalniku, sprawdzając, czy woda na zewnątrz zamarza podobnie jak w naszych eksperymentach. Kolejnym ciekawym doświadczeniem są kolorowe lody. Dzieci uczestniczą w procesie tworzenia lodów, dodając barwniki i obserwując, jak zmieniają się ich właściwości. To wspaniała okazja do eksploracji podstawowych pojęć chemicznych w prosty i przyjemny sposób. Kolejnym ciekawym doświadczeniem są kolorowe lody. Dzieci uczestniczą w procesie tworzenia lodów, dodając barwniki i obserwując, jak zmieniają się ich właściwości. To wspaniała okazja do eksploracji podstawowych pojęć chemicznych w prosty i przyjemny sposób.